O mně

Poznej svého floristu...

Ing. Kristýna Vančurová

Zakladatelka a majitelka Svatice.

CITACE:

Už mi není 20 let... už mi není ani 25 :), ale pocházím z Kutné Hory. To město naprosto miluji, inspiruje mě, uklidňuje, je mým domovem i domovem mojí rodiny...

Všechno začalo výběrem vysoké školy. Na České zemědělské univerzitě v Praze jsem vystudovala nejprve bakalářský obor Zahradnictví, což mě přivedlo blíže k přírodě, květům a kvítkům. Navazující obor byl proto jasnou volbou - Zahradní a krajinářská architektura, který jsem dokončila v roce 2015.

Absolvovala jsem několik kurzů zaměřených na svatební floristiku, aranžování a začala spolupracovat se svatební agenturou Svatba IN, kde jsem jako interní floristka vázala květinky po 3 sezóny.

Tato práce se mi stala koníčkem a srdcovkou, proto jsem se rozhodla věnovat se jí od roku 2017 pod novým jménem - Svatice.  

Navrhuji a realizuji zahrady. Sázím květiny, ryji záhony, toulám se se svými dětmi po loukách a učím je jména kvítků. Miluji jejich vůni, snažím se je rozpoznávat a oprášit si vědomosti ze školy. S pohledem na každou rostlinu, kvítek, keřík i plevel si v představách vážu kytice, které se pak snažím převést do reálu.  

Nejsou to pro mě jen květy. Je to pro mě dar přírody.